Податковий кодекс. Щодо сплати фіксованого податку

28.12.2010
1496
0

Глава 1 розділу ХІV "Спе-ціальні податкові режими", яка передбачала уніфікацію спрощеної системи оподаткування суб'єктів господарювання з відміною сплати фіксованого податку,  з Кодексу виключена. Також у Кодексі відсутні норми щодо втрати чинності ІV розділом Декрету КМУ від 26 грудня 1992 року № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" (далі - Декрет) в частині  справляння фіксованого податку.  Тобто з набранням чинності Кодексу підприємці не втрачають право провадження підприємницької діяльності із сплатою фіксованого податку.

Декретом (п.1 ст.14) передбачено, що обов'язковими умовами провадження підприємницької діяльності з продажу товарів і надання супутніх такому продажу послуг із сплатою фіксованого розміру податку  шляхом придбання патенту є, зокрема,  здійснення підприємцями такої діяльності на ринках та сплата ними ринкового збору згідно із законодавством.

Кодекс, згідно із його статтею 1, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, платників цих податків та зборів, їхні права та обов'язки, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Оскільки прикінцевими положеннями Кодексу Декрет КМУ  від 20.05.1993р. №56-93 "Про місцеві податки і збори" втрачає чинність з 1 січня 2011 року, то сплата ринкового збору з 2011 року   відміняється  і його несплата  не може бути перешкодою для придбання (продовження) підприємцями фіксованих патентів на цей рік. 

Однак умова Декрету щодо провадження підприємницької діяльності зі сплатою фіксованого податку виключно на ринках продовжує діяти в умовах Кодексу. Тобто, підприємці - фізичні особи мають право здійснювати свою діяльність із сплатою фіксованого розміру податку на доходи фізичних осіб шляхом придбання патенту.

У разі здійснення торгівельної діяльності не на ринку підприємці мають право самостійно обрати спосіб провадження своєї підприємницької діяльності і оподаткування одержаних від неї доходів: або відповідно до статті 177 розділу ІУ Кодексу (за загальною системою) або згідно із Указом Президента України від 03.07.1998 р. № 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва".

Водночас повідомляємо, що підрозділом 8 розділу ХХ перехідних положень Податкового кодексу України передбачені особливості справляння фіксованого податку. Так, з 1 січня 2011р. до внесення змін до розділу XIV Податкового кодексу України в частині оподаткування суб'єктів малого підприємництва абзаци шостий - двадцять восьмий пункту 1 статті 14 розділу IV Декрету Кабінета Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" застосовуються з урахуванням, зокрема, таких особливостей:

- нарахування, обчислення та сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування здійснюються суб'єктами малого підприємництва, які сплачують фіксований податок  у порядку, визначеному Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування";

- фіксований податок сплачується на рахунок відповідного бюджету в розмірі частини фіксованого податку, що підлягає перерахуванню до цих бюджетів відповідно до норм Закону України "Про внесення змін до Декрету Кабінета Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 30-31, ст.195). При цьому розподіл коштів фіксованого податку на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або до Пенсійного фонду України Державним казначейством України не здійснюється;

- повернення сум фіксованого податку, які були сплачені до 1 січня 2011 року помилково або надміру, а також зарахування сум погашення податкового боргу, що сформувався станом на 31 грудня 2010 року, здійснюються у встановленому порядку з урахуванням цього підрозділу.

Сектор ММР та ЗГ
ДПІ у м. Дзержинську.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: налоги, Налоговый кодекс
Об авторе
avatar

Реклама

Торецкий автобазар

Недвижимость Торецка

Работа в Торецке

Реклама