Пріоритет діяльності - продовжувати практику підвищення соціальних стандартів

16.03.2018
911
0

Пріоритет діяльності - продовжувати практику підвищення соціальних стандартів

З 1 серпня 2017 року розпочав роботу Фонд соціального страхування України, який став правонаступником Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України. 

Під страховим захистом Фонду нині перебувають 12 мільйонів застрахованих осіб, а також понад 207 тисяч потерпілих на виробництві та членів їх сімей постійно отримують страхові виплати зі страхування від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. 

На обліку у Торецькому міському відділенні перебуває 3892 потерпілих на виробництві та членів їх сімей, з яких 353 особи, які тимчасово перемістилися з окупованих міст. 

Один з пріоритетів Фонду - і надалі продовжувати практику підвищення соціальних стандартів. На виконання рішення Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1053 "Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей" з 1 січня проведено осучаснення страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей за 2008-2011 роки. Підвищення торкнулося майже 170 тисяч осіб, або 82 % усіх отримувачів страхових виплат у Фонді, при цьому розмір їхніх щомісячних страхових виплат збільшився в середньому на 464 гривні. По Торецькому міському відділенню із 3892 потерпілих на виробництві та членів їх сімей осучаснення  відбулось у  3276 осіб. 

Наступне збільшення виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей відбудеться у березні поточного року. Тоді буде збільшено розмір щомісячних страхових виплат усім потерпілим на виробництві та членам їх сімей на 20 %. Це дасть змогу збільшити щомісячну страхову виплату в середньому на 500 гривень. 

Також передбачено, що для потерпілих, у яких після проведеного перерахування розмір щомісячної виплати в перерахунку на 100 відсотків втрати працездатності буде меншим мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 року, встановити новий розмір щомісячної страхової виплати з урахуванням відсотка втрати працездатності та розміру мінімальної заробітної плати 3200 гривень.

Рішеннями правління Фонду визначено принципово нові механізми забезпечення потерпілих санаторно-курортним лікуванням, а застрахованих осіб - лікуванням після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. 

Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності і спрямована на відновлення здоров'я працюючої особи та повернення її до суспільно-корисної праці, профілактику ускладнень хвороби та зменшення витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Відновлення здоров'я застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду здійснюється за профілями медичної реабілітації:
- нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);
- м'язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій ортопедичних та травматологічних, ревматологічні захворювання);
- кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркта міокарда, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, після операцій на легенях; цукровий діабет);
- медико-психологічна реабілітація учасників АТО;
- реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
- реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);
- інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.

Спрощується порядок забезпечення відновлювальним лікуванням. Тепер після висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я щодо необхідності реабілітації за певним профілем у лікарню до пацієнта прибуває фахівець Фонду та разом із хворим заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням. Застрахованій особі надається перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають вимогам за профілем його хвороби, та пропонується обрати відповідний санаторій. Далі Фонд узгоджує із санаторієм, обраним застрахованою особою, можливість приймання на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого. Після чого укладається тристоронній договір - між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом. 

Нагадуємо, що право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм має кожна застрахована особа за наявності медичних показань. Вартість відновлювального лікування 100-відсотково покривається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Фонд соціального страхування України продовжує втілювати в вжиття вже відпрацьований механізм санаторно-курортного лікування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, якщо таку потребу визначено висновками медико-соціальної експертної комісії та індивідуальною програмою реабілітації інваліда.

Потерпілому, який став особою з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, безоплатно за медичним висновком надається путівка для санаторно-курортного лікування. У разі самостійного придбання путівки її вартість компенсує Фонд у розмірі, що не перевищує граничні розміри витрат, встановлені правлінням Фонду.

Також потерпілому компенсуються витрати на проїзд до санаторно-курортного закладу та назад.

Періодичність отримання санаторно-курортного лікування становить для:
- осіб з інвалідністю І групи щороку;
- осіб з інвалідністю ІІ групи один раз на два роки або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації;
- осіб з інвалідністю ІІІ групи один раз на три роки, один раз на два або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації інваліда.

У разі необхідності супроводу особи з інвалідністю до санаторно-курортного закладу, якщо така потреба визначена висновком МСЕК, Фонд фінансує витрати на перебування (проживання, харчування, витрати на проїзд) супроводжуючої особи на весь період санаторно-курортного лікування особи з інвалідністю.

Для отримання путівки на санаторно-курортне лікування потерпілому необхідно перебувати на відповідному обліку у робочому органі Фонду за місцем зберігання справи про страхові виплати потерпілих.

Для взяття на облік необхідно подати:
- заяву встановленої форми;
- висновок МСЕК про потребу потерпілого в санаторно-курортному лікуванні;
- довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою № 070/о (термін дії довідки не більше 12 місяців з дати видачі);
- індивідуальну програму реабілітації (за наявності);
- копію паспорта потерпілого та особи, яка його супроводжує, якщо таку потребу визначено висновком МСЕК.

На сьогоднішній день потерпілі самостійно вибирають санаторно-курортний заклад, розташований на території України, в населених пунктах, на території яких органи державної влади України здійснюють свої повноваження у повному обсязі, відповідно до медичних показань за профілем лікування.

З метою забезпечення надання якісних послуг із санаторно-курортного лікування правлінням Фонду затверджені граничні розміри витрат для відшкодування вартості одного ліжко-дня санаторно-курортного лікування потерпілого та перебування супроводжуючої особи, що становлять на 2018 рік:
- для потерпілого з наслідками травм, захворюваннями хребта та спинного мозку - 581,0 грн. без ПДВ;
- для потерпілого - 560,0 грн. без ПДВ;
- для супроводжуючої особи потерпілого з наслідками травм, захворюваннями хребта та спинного мозку - 445,0 грн. з ПДВ;
- для супроводжуючої особи потерпілого - 470 грн. з ПДВ.

Однак, якщо потерпілим не використано своє право на санаторно-курортне лікування у зв'язку з відмовою від санаторно-курортного лікування, вартість санаторно-курортного лікування йому не повертається.

З метою наближення надання послуг Торецьким міським відділенням в приміщеннях селищних рад організовані віддалені робочі місця для прийому громадян і надання послуг за місцем реєстрації заявника. Під час прийому у приміщеннях селищних рад потерпілі на виробництві, застраховані особи можуть отримати необхідну консультацію, роз'яснення з питань діяльності Фонду. 

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: пріоритети, Фонд соціального страхування Україн
Об авторе
avatar

Реклама

Торецкий автобазар

Недвижимость Торецка

Работа в Торецке

Реклама