Як утеплити дах

18.12.2012
1889
0
Якщо ви зацікавилися питанням утеплення даху дачного будинку, значить ви готові використовувати його житлову площу повністю. Довгий час нам прищеплювалася думка, що за суворих кліматичних умов, у нас не вигідно облаштовувати горищне приміщення під житло. Однак реальність показує зворотне, все більша кількість дачників обживають свої горища, утеплюючи або перебудовуючи їх. Як утеплити дах - тема цієї публікації.

Як утеплити кришуНо перш, ніж братися за серйозну реконструкцію свого будинку або значно збільшувати витрати на будівництво нового, спробуємо з'ясувати, а чи потрібно утеплювати покрівлю? Відповідь звичайно очевидний, так! Яку б ви прибудову до будинку не робили, вона буде набагато затратніше і клопітно утеплення. Перетворюючи горище в житлове приміщення, ми збільшуємо експлуатовану площу житла, не займаючи під це наш земельний наділ. Багато і без утеплення використовують літні мансарди, насолоджуючись і бадьорить повітрям, і чудовими видами, але тільки тепле приміщення приносить істинний затишок, наприклад, ранньою весною або в осінню негоду. Тепло, що виділяється нашою життєдіяльністю, за природними законами піднімається вгору, і якщо теплоізоляція виконана належним чином, то його вистачає і без додаткового обігріву приміщення. Погодьтеся, що в умовах глобальної кризи, економія може бути суттєвою. Вирівнюючи температурні коливання всього будинку, теплоізоляція сприяє зняттю температурних напружень, отже, тріщин і розтріскувань матеріалів буде значно менше. Теплоізоляція безпосередньо захищає і покрівлю від атмосферних температурних коливань, продовжуючи цим терміни її експлуатації. Зрушуючи точку роси, ми не тільки охороняє матеріали, але і значно покращуємо мікроклімат всіх приміщень. Одним словом переваг багато, безперечно, але теплоізоляція позбавляє нас переваги нежилого горища, де постійне провітрювання виключає конденсат, а будь-яка протечка або порушення стельового утеплення видно.

Утеплення даху представляє собою виготовлення своєрідного листкового пирога, де кожен компонент незамінний і виконує свою функцію. І в першу чергу приділяють увагу гідроізоляції. Через зміщення точки роси на внутрішній поверхні покрівлі досить часто утворюється конденсат, здатний капати на утеплювач, знижуючи його ізолюючі властивості і приводячи в непридатність. Тому гідроізоляцію облаштовують поверх ізоляційного матеріалу, захищаючи його від внутрішньої і додатково від зовнішньої вологи. Можна по-старому звичайно постелити і руберойд, але краще використовувати сучасні плівкові матеріали, які можна умовно розділити на дихаючі і немає. «Дихаючі» або мембранні плівки здатні вільно пропускати паровоздушную масу, одночасно перешкоджаючи проникненню вологи ззовні. Настеляються такі плівки з визначенням зовнішньої й внутрішньої сторони, так як вони однобічні, тобто водонепроникні тільки з одного боку. Однак є й двосторонні неткані матеріали, які укладаються будь-якою стороною, пропускаючи повітря і перешкоджаючи волозі. Застосування супердифузійні матеріалів вигідно ще й тим, що можна зменшити товщину «пирога», роблячи вентиляційні ніші, (короба, продухи, кишені) одноконтурними і мінімальними, оскільки паропроникність плівки досягає 1200 г / кв. м.

Є й інші, дифузійні плівки в яких «дихання» здійснюється за рахунок перфорації, найдрібніших отворів в матеріалі, набагато менше діаметра мембран, але здатних пропускати повітря і не пропускати вологу. Вони вважаються «дихаючими», а для виключення можливого парникового ефекту вже необхідний додатковий повітряний контур. Не «дихаючі» матеріали, зазвичай поліетиленові та поліпропіленові плівки, монтуються тільки в двох контурному варіанті, причому із забезпеченням для кожного виду матеріалу повітряного зазору своїх розмірів.

В якості утеплювача покрівлі застосовують пінопласти, мінераловатні і екструдіонние утеплювачі, але для житлових приміщень бажане використання все ж мінеральних матеріалів, скло-або базальтової вати. Ці волокна отримують з розплавлених скла або каменя базальтових порід, що скріплюються спеціальним складом. Головне їх достоїнство, що вони не горять, і хоча скловолокно спікається при температурі в 650, а базальтове витримує більше 1000 градусів, вони навіть в такому стані захищають кроквяні конструкції. Мала вага і низький коефіцієнт теплопровідності, до речі, чим він нижче, тим більше тепла збережеться в будинку, зробили ці матеріали популярними. Ще однією характеристикою утеплювача є його жорсткість, забезпечує стійкість до сповзання і збереженню своїх розмірів. І хоча пенопластние полімери мають по відношенню до мінеральних, кращі характеристики, їхня доля нежитлові і плоскі дахи, через горючості, навіть після спеціальної просочення, і виділення ними в цей час отруйних речовин.

Я навмисне почав опис утеплення даху від покрівлі, оскільки це послідовність переробки вже існуючої даху: крівля, повітря, плівка, утеплювач, пароізоляція і обшивка. Пристрій нової просто в зворотному порядку. І ще, немає універсального рішення утеплення для всіх дахів, але рада є - якісна вентиляція «пирога», що продовжує його експлуатацію.
О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги:
Об авторе
avatar

Реклама

Торецкий автобазар

Недвижимость Торецка

Работа в Торецке

Реклама