Положення про ІI Регіональний конкурс літературної творчості «КАЛЬМІЮС»

04.08.2017
1146
0

Положення про ІI Регіональний конкурс літературної творчості «КАЛЬМІЮС»

1.Загальні положення

Це Положення визначає порядок організації та проведення ІI Регіонального конкурсу літературної творчості «Кальміюс» (далі – конкурс).

Організаторами конкурсу є учитель української мови та літератури ЗОШ № 11 м. Краматорськ, популяризатор читання серед дітей і підлітків Оксана Проселкова та пластун із Краматорська, голова ГО "Культурно-освітня фундація «Лібері Лібераті» Максим Потапчук.

До організації та проведення конкурсу можуть залучатись органи місцевого самоврядування, благодійні організації, громадські об’єднання, підприємства, установи, організації всіх форм власності, а також фізичні особи (за згодою).

Конкурс запрошує до участі як аматорів, так і досвідчених майстрів слова.

2. Мета конкурсу.

Метою конкурсу є активізація творчих зусиль громад Донеччини, Луганщини, Харківщини, Дніпровщини та Запорізького краю: налагодження діалогу між численними громадами областей, інтеграція Сходу України у загальноукраїнський культурний простір, виховання любові до слова як однієї з головних цінностей українського народу, виявлення та підтримка літературно обдарованих мешканців Сходу (внутрішньо переміщені особи також беруть участь у конкурсі).

Регіональний літературний конкурс сприятиме й налагодженню культурної співпраці з іншими країнами: зокрема, серед членів журі будуть як українські, так і іноземні діячі культури, журналісти та прихильники української літератури. Конкурс дасть змогу представити світу культурне різноманіття українського Сходу та налагодити міжкультурний діалог шляхом запланованих форумів та виставок за кордоном України.

3. Порядок проведення конкурсу.

3.1. Конкурс стартує щорічно у липні або на початку серпня, прийом робіт триває до 15 жовтня. Оголошення результатів конкурсу відбудеться до 11 листопада поточного року на офіційній церемонії нагородження переможців, а також на веб-сторінці конкурсу у Фейсбук.

3.2. Для проведення конкурсу утворюється Організаційний комітет та Журі.

3.3. Склад Оргкомітету та Журі затверджується спільним рішенням організаторів конкурсу.

3.4. У Конкурсі беруть участь мешканці Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької та Дніпровської областей, а також внутрішньо переміщенні особи з Донецької та Луганської областей віком від 16 до 60 років.

3.5. Роботи приймаються з 26 липня до 15 жовтня поточного року за такими номінаціями:
1.1. «Поезія для дорослих»;

1.2. «Проза для дорослих»;

2. «Поезія та проза» для дітей і підлітків;

3. «Драматургія» для дітей та дорослих.

4. «Публіцистика».

3.6. Журі конкурсу протягом липня-жовтня оцінює роботи з можливістю рецензувати, коментувати, висловлювати враження про прочитане на сторінці події у Фейсбуці без оголошення оцінки.

3.7. 11 листопада поточного року визначаються переможці у кожній номінації та в разі високої художньої вартості поданих творів тексти підтримуються друком в літературно-мистецькому часописі.

3.8. На конкурс можуть подаватися різноманітні за жанром оригінальні твори, тематика, стилістика та техніка виконання яких є довільною.

3.9. Рукописи приймаються в електронному вигляді із супровідними документами, написані та оформлені українською мовою.

3.10. На конкурс повинні подаватися тільки оригінальні твори, які раніше не друкувалися, права на які не передані іншим (юридичним або фізичним) особам і не будуть передаватися до оголошення результатів конкурсу.

3.11. Рішення про результати конкурсу визначає авторитетне журі. Результати конкурсу оголошуються під час урочистого нагородження та через ЗМІ.

3.12. Роботи учасників конкурсу не рецензуються і не повертаються.

 

4.Вимоги до творів.

4.1. Конкурс передбачає оцінювання творчих доробків учасників у таких номінаціях:

- 1.1. «Поезія для дорослих»;

- 1.2. «Проза для дорослих»;

- 2. «Поезія та проза» для дітей і підлітків;

- 3. «Драматургія» для дітей і дорослих.

- 4. «Публіцистика».

 

4.2. Допускається авторське визначення жанру.

4.3. Роботи приймаються лише в електронному варіанті та українською мовою.

4.4 Робота друкується шрифтом Times New Roman текстового редактору Word (або Open Office) розміру 14 на сторінках формату А4 з інтервалом 1,5 (до 30 рядків на сторінці). Поля: ліве, верхнє і нижнє — не менше 20 мм, праве — не менше 10 мм.

4.5. Обсяг текстів у номінації «Творчість для дорослої аудиторії»:

«Проза» - від 50 сторінок,

«Поезія» - від 10 віршів;

4.6. Обсяг текстів у номінації «Творчість для дитячої та підліткової аудиторії»:

«Проза» - від 50 сторінок;

«Поезія» -10 віршів;

4.7.Обсяг текстів у номінації «Драматургія для дитячої та дорослої аудиторії» до 150 сторінок.

4.8. Обсяг текстів у номінації «Публіцистика» до 20 сторінок. формату А-4, шрифт 14 - кегль з 1,5 інтервалом.

4.9. До тексту рукопису у довільній формі на окремому аркуші розміщується необхідна інформація із вказівкою на номінацію, в якій робота бере участь:

- 1.1. «Поезія для дорослих»;

- 1.2. «Проза для дорослих»;

- 2. «Поезія та проза» для дітей та підлітків;

- 3. «Драматургія» для дітей і дорослих;

- 4. «Публіцистика».

На окремому аркуші розміщується інормація:

• справжнє прізвище, ім’я, по-батькові (за паспортом або свідоцтвом про народження) за умови, якщо автор має псевдонім,

• вік учасника,

• домашню адресу (якщо є),

• контактний телефон свій + телефон когось із близьких,

• електронну адресу (якщо є).

4.11. Роботи учасників кодуються в оргкомітеті. Членам журі до моменту визначення переможця особиста інформація про учасника не надається.

 

5. Журі Конкурсу:

5.1. Журі Конкурсу формується з метою забезпечення об’єктивності оцінювання творчих або дослідницьких робіт учасників і визначення переможців та призерів Конкурсу у кожній номінації.

5.2. Кількість членів журі в кожній номінації становить не більше 3 осіб і не повинна перевищувати третини від кількості учасників у номінації (при відсутності достатньої кількості учасників, твір стає автоматично лауреатом).

5.3. До складу журі в кожній номінації Конкурсу входять: науковець філологічної сфери, доктор чи кандидат філологічних наук, представник сучасного літературного процесу (письменник, поет, драматург, кіносценарист, режисер тощо), видавець або літературний критик, журналіст, головний редактор часопису тощо. До складу журі можуть входити педагогічні працівники, представники культурних установ, громадських організацій (за згодою). До складу журі не можуть входити особи, що є близькими особами учасників.

5.4. Рукописи оцінюється за п’ятибальною системою. Твори у номінації «Поезія та проза для дітей» оцінюються окремо, але кодуються в межах однієї номінації. Кожен з членів журі має право прокоментувати прочитаний текст, написати коротку рецензію (за бажанням) на сторінці події у Фейсбуці та на сайті конкурсу. Листування з членами журі або обговорення має проходити в анонімному режимі (без вказівки на авторство). В іншому випадку текст може бути знятий з розгляду.

5.5. Члени журі Конкурсу:

- забезпечують об’єктивність оцінювання конкурсних робіт учасників;

- заповнюють оціночні протоколи відповідного етапу Конкурсу;

- оціночні протоколи передаються членам журі на електронну пошту до 1 листопада;

- визначають переможців та призерів відповідної номінації Конкурсу.

5.6. Щорічно на сайті Конкурсу чи на сторінці у Фейсбуці оголошується склад журі.

6.Учасники конкурсу

6.1. У Конкурсі беруть участь мешканці Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької та Дніпровської областей, а також внутрішньо переміщенні особи з Донецької та Луганської областей віком від 16 до 60 років.

6.2. Учасник конкурсу має право представити на розгляд по одній творчій роботі в кожній з номінацій.

6.3. Конкурсанту забороняється вести переписку з членами журі та надавати без дозволу оргкомітету будь-які коментарі та додаткову інформацію щодо своєї участі.

7.Переможці конкурсу.

7.1. Переможці та призери Конкурсу визначаються журі в кожній номінації за кількістю набраних балів.

7.2. Переможцем Конкурсу є учасник, який набрав найбільшу кількість балів.

7.3. Кількість призових місць (перших, других, третіх) становить не більше 50 відсотків від загальної кількості учасників у кожній номінації окремо з орієнтовним розподілом їх у співвідношенні 1 : 2 : 3.

7.4. Лауреатами Конкурсу є учасники, які за кількістю набраних балів зайняли друге та третє місця.

7.5. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та пам’ятними подарунками, тексти переможців публікуються у літературно-мистецькому альманаху, підтримуються промоцією у пресі, переможці беруть участь у зйомці короткого англомовного метру, який презентуватиме їхню творчість за кордоном (за наявності меценатів конкурсу, які допоможуть профінансувати ці заходи). Допускається прийняття авторами-переможцями пропозицій від видавництв про друк окремою книгою та підписання угод щодо співпраці.

7.6. Урочиста церемонія оголошення та відзначення переможців відбувається у листопаді поточного року.

7.7. Журі має право не давати перших місць у будь-якій номінації, а також можуть вводити заохочувальні нагороди, так звані «Спецвідзнаки».

7.8. Роботи з поміткою «Кальміюс» слід надсилати організаторам конкурсу на e-mail: kalmiusukraine@gmail.com,

7.9. Конкурсна робота повинна складатися з титульного аркуша, на якому вказується ПІБ учасника, його контактні телефони та e-mail. На розгляд журі твори подаються без особистих даних.

7.10. Прийом робіт розпочинається з 26 липня 2017 року.

7.11. Перебіг Конкурсу висвітлюється на сторінці у Фейсбуці.

8.Фінансові умови конкурсу.

8.1. Фінансування фестивалю здійснюється організатором фестивалю відповідно до затвердженого кошторису витрат та за рахунок інших джерел не заборонених чинним законодавством України.

9. Інша інформація. Веб-сторінка  конкурсу у Фейсбуці:

https://www.facebook.com/kalmiusukraine/

Також сторінка організаторів: LiberiLiberati.org

Контакти організаторів:

Оксана Проселкова 0996197730, https://www.facebook.com/MaksymPotapchuk

Максим Потапчук 0991405029, https://www.facebook.com/proselkova.o.a

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: конкурс, Положення, Кальмиюс
Об авторе
avatar