ЗУСТРІЧ З АВТОРОМ РОМАНУ «КАГАРЛИК» ОЛЕГОМ ШИНКАРЕНКО

17.08.2018
1159
0

ЗУСТРІЧ З АВТОРОМ РОМАНУ «КАГАРЛИК» ОЛЕГОМ ШИНКАРЕНКО

15 серпня в приміщенні Центральної бібліотеки для дорослих відбулась зустріч з автором парадоксального роману «Кагарлик» Олегом Шинкаренко. В ході зустрічі було презентовано два романи автора – «Кагарлик» та «Перші українські роботи».

«Кагарлик» — роман Олега Шинкаренка, вперше вийшов у видавництві Сергія Пантюка в 2014 році, написаний у жанрі антиутопії, кібер-панку та роману-дороги, що зображує життя в Україні через сто років. Відбулася російська окупація, внаслідок якоїУкраїна повернулася у середньовіччя. Головний герой, чию свідомість використали для виготовлення комп'ютерів російських військових супутників, намагається повернути втрачену через це пам'ять та свою дружину. Для цього він вирушає у загадкове місто Кагарлик, де в результаті випробування новітньої зброї назавжди зупинився час. Роман перевидавався вже двічі: у 2015 у видавництві «Люта Справа» і у 2016 році англійською мовою у видавництві Kalyna Language Press (Великобританія).

Події роману "Перші українські роботи" розгортаються в Україні у XXII столітті. Гібридна війна з Росією все ще триває, але дві ворогуючі країни домовилися, аби уникнути людських жертв, відправляти на лінію зіткнення лише роботів. Взагалі роботи проникли у всі сфери людського життя: вони й на ринку, і в парламенті, і під землею, і в космосі. Поступово вони витісняють людей із їхніх звичних сфер життя, відбирають робочі місця, але не всі готові із цим змиритися. Таємнича терористична організація «Рух проти заліза» розпочинає анархічну війну проти кіборгів. Поступово ситуація з роботами виходить з-під контролю. Спочатку лінійний і стандартний сюжет роману роздвоюється, розтроюється, починає пародіювати сам себе і всі відомі твори на цю ж тему: від «Казок роботів» Станіслава Лема до «Чи сняться андроїдам електровівці?» Філіпа Діка.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: Центральна бібліотека для дорослих, зустріч, Олег Шинкаренко
Об авторе
avatar