Торецк.Онлайн

Сегодня: Вторник, 27.10.2020

Ягоди годжі – чи допоможуть схуднути?

Дата: 09.10.2020 Просмотров: 52 Автор: VIPER0

Ягоди годжі – один з популярних «суперфудів», який, як і більшість таких продуктів, прийнято асоціювати з безліччю позитивних ефектів: оздоровленням, зниженням ваги, лікуванням хронічних захворювань та ін.

Але чи насправді так це? Чи настільки ягоди годжі корисні? Чи можна з їх допомогою схуднути і оздоровитися? Чи не несе загрози здоров'ю безконтрольне вживання цього продукту?

Користь ягід годжі: реальна чи надумана?

Ягоди годжі (китайська дереза) в основному збирають і вирощують в Китаї, Монголії та Туркменістані. Це солодко-кислі ягоди, які у нас найчастіше продаються в сушеному вигляді.

Ягодам приписують численні позитивні ефекти:

  • нормалізація рівня цукру в крові,
  • очищення печінки,
  • уповільнення процесу старіння,
  • підвищення лібідо,
  • нормалізація зору,
  • лікування безсоння,
  • зниження депресивних станів,
  • підвищення витривалості,
  • нормалізація обміну речовин.

За інформацією розповсюджувачів, ягоди містять у високій концентрації мікроелементи, вітаміни, антиоксиданти та інші цінні поживні речовини, що і дозволяє їм надавати численних лікувальних ефектів.

Згідно рекламній інформації, в ягодах міститься рекордно велика кількість вітаміну С і А. Клінічні дослідження показали, що рівень цих вітамінів дійсно високий, проте не більше, ніж, в більш звичних нам овочах і фруктах (наприклад, в цитрусових вітаміну С більше, ніж в годжі). Більшість лікувальних і оздоровчих ефектів від вживання цих ягід експериментально не доведені або виявлено слабкий вплив на організм.

Дуже багато говориться про «супервластивості» ягід – ефективність застосування ягід при схудненні. У перші роки активного розповсюдження ці ягоди позиціонувалися практично як панацея в боротьбі із зайвою вагою, той саме засіб, що нарешті позбавить всіх від зайвих кілограмів.

Завдяки активним рекламним компаніям ягоди придбали популярність досить давно, але, на жаль, кількість людей, які страждають на зайву вагу, тільки збільшується. Більш того на сьогоднішній день немає вагомих доказів того, що ягоди годжі допомагають позбутися надмірної ваги. До речі, калорійність сушених ягід досить висока – 253 ккал на 100 г.

У 2006 році управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) опублікувало письмове попередження для виробників і розповсюджувачів ягід годжі, вказуючи на те, що даний продукт представляється як лікарський препарат, але насправді не є таким.

Годжі, як і інші ягоди можна розглядати як вітамінний продукт. Але традиційні овочі, фрукти і крупи, є не менш цінними джерелами вітамінів і мікроелементів.

Чи є протипоказання для вживання ягід годжі?

Ягоди годжі не рекомендується вживати при цукровому діабеті, зниженому тиску. З обережністю треба ставитися до їх вживання людям схильним до алергії. Не рекомендуються ягоди годжі при серцевих захворюваннях, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, під час вагітності (оскільки немає даних про їх вплив на внутрішньоутробний розвиток плоду).

Ягоди можуть активно взаємодіяти з медикаментами, тому якщо ви приймаєте якісь лікарські препарати, то обов'язково потрібно проконсультуватися з лікарем, перш ніж включати їх в раціон.

Чи ефективні ягоди годжі для схуднення?

Ягоди можна розглядати як джерело вітамінів, але очікувати якогось «суперефекту» не варто. Просто прийом ягід не допоможе схуднути. Так, ви отримаєте вітаміни і мікроелементи, але без збалансованого харчування і помірності в їжі – прийом ягід не вплине на вашу фігуру.

Якщо ви хочете схуднути і поліпшити самопочуття – нормалізація харчування, сну і адекватні фізичні навантаження – ось те, що вам справді потрібно. Якщо це не допомагає – консультація фахівця допоможе знайти відповіді на питання, що не так з організмом – чому не вдається нормалізувати вагу і поліпшити самопочуття.

Причин цьому може бути досить багато і саме з їх пошуку потрібно розпочинати схуднення. Саме з встановлення причин зайвих кілограмів починають процес нормалізації ваги фахівці медичних дієтологічних центрів здоров'я та смачної дієти DietCenter.

У профільних центрах DietCenter ви зможете отримати повний спектр дієтологічних послуг: пройти необхідну діагностику для встановлення причин проблем із вагою і здоров'ям, отримати розроблену лікарем програму зниження ваги і персональний раціон.

Фахівці DietCenter підходять до вирішення проблем зайвої ваги комплексно. Вивчається стан вашого здоров'я, харчові звички, аналізуються можливі причини проблем з вагою, розробляється персональний план харчування з урахуванням особливостей організму. В процесі зниження ваги лікар буде коригувати і контролювати ефективність обраної програми. Основним інструментом для нормалізації ваги і здоров'я будуть не чудодійні засоби, ягоди і БАДи, а ваше харчування з доступних продуктів, які буде відновлювати ваше здоров'я, сприяти відновленню обміну речовин і зниженню ваги.

Ви можете обрати будь-який зручний формат консультування – прийом в клініці у Києві, Дніпрі, Кривому розі, Харкові, Одесі, Миколаєві, Львові, Запоріжжі або дистанційні консультації через скайп. Кожен з форматів є рівноцінно результативним, забезпечує повноцінну роботу з дієтологом, дозволяє без ризиків для здоров'я прийти до поставленої мети.

Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: лікуванням хронічних захворювань, зниження ваги, ягоди годжі

Оставить комментарий

Комментарии

Всего комментариев: 0
avatar