Обсяг невідкладної допомоги в стоматологічному закладі

15.09.2021
314
0

Під час своєї діяльності стоматологічні заклади повинні підтверджувати відповідність вимогам ліцензії МОЗ України. Вони стосуються також невідкладної допомоги медзакладу. Який її обсяг визначає законодавство – розглянемо далі.

Згідно з ліцензійними вимогами, стоматологія повинна безоплатно надавати невідкладну меддопомогу громадянам в екстремальних ситуаціях або у разі виникнення нещасного випадку. Але постає питання про обсяг такої допомоги, тому що первинні умови у стоматологічних закладів різні. Наприклад, велика лікарня має більше фахівців та обладнання, а в маленькому стоматкабінеті мінімальна кількість лікарів і обмежені умови.

Правила та порядок дій на прикладі

Загальні правила надання екстреної допомоги та порядок дій при виникненні конкретних невідкладних станів містяться в новому Клінічному протоколі «Екстрена медична допомога: догоспітальний етап». Розглянемо їх на прикладі серцевого нападу. Спочатку лікар має оглянути пацієнта і визначити його стан за переліком симптомів:

  • Біль, печіння після фізичного навантаження;

  • Виникає за грудиною або в лівій частині грудної клітки;

  • Біль може продовжуватись у руці, під лопаткою, або доходити до інших частин тіла зліва;

  • Після припинення навантаження, через 2-3 хвилини, біль зникає. Також він закінчується після прийому нітрогліцерину;

  • Інші симптоми зустрічаються не так часто. Серед них втрата свідомості, шок. Якщо серцевий напад вчасно не зупинити, через 15-20 хвилин може статись інфаркт міокарда.

Далі лікар діє згідно з клінічними настановами щодо гострого коронарного синдрому, інфаркту міокарда і застосовує визначені препарати. Якщо процес меддопомоги потребує використання спеціальних засобів та обладнання (електрокардіограма, кисень), або якщо ресурсів медзакладу недостатньо (наприклад, в умовах невеликого стоматологічного кабінету), лікар повинен викликати бригаду швидкої допомоги і надати відповідну допомогу до її прибуття.

Особливості фаху та екстрена допомога

На обсяг екстреної допомоги також впливає фах лікаря. Наприклад, лікар загальної практики може організувати та надати екстрену меддопомогу на догоспітальному етапі. А лікар-анестезіолог повинен знати заходи інтенсивної терапії при порушеннях мозкового кровообігу, виникненні шоку різного генезу, масивній кровотечі, скелетній травмі та інших станах, також повинен уміти діагностувати критерії смерті мозку і смерті людини. Таким чином, складається висновок про те, що у одних спеціальностей – ширші критерії знань для надання екстреної меддопомоги, а в інших вони вужчі. Але базові знання з екстреної допомоги є у кожного лікаря, тому що всі фахівці мають пройти курс з невідкладної допомоги, що обумовлено кадровими вимогами ліцензії стоматології як закладу охорони здоров’я.

Таким чином, у разі виникнення екстрених станів лікарю треба діяти згідно з відповідним Клінічним протоколом в рамках можливостей даного медичного закладу, а в разі необхідності залучити ресурси і працівників інших медустанов.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: невідкладна допомога, стоматологічний заклад
Об авторе
avatar

Реклама

Торецкий автобазар

Недвижимость Торецка

Работа в Торецке

Реклама