Як обрати цибулини тюльпанів для присадибної ділянки

10.12.2021
110
0

Сімейство лілейних, до якого належать тюльпани, об'єднує близько 100 різновидів цибулинних рослин, однорічних і багаторічних. Це неймовірно гарна квітка з подовженим листям та бутоном різної величини, фарбування та оформлення. Гібридні сорти мають широкий спектр забарвлень. Деякі з них відрізняються декоративним, бахромчастим або хвилястим краєм пелюстки https://cib.net.ua/ua/tjulpany/.

Різновиди тюльпанів

За термінами цвітіння рослини поділяють на:

  • ранні;

  • середні;

  • пізні.

Раннім сортам віддають перевагу квітникарі, які хочуть отримати квітку, що розпустилася вже в березні – на початку квітня. Вони відрізняються короткими міцними бутонами та висотою стебла трохи більше 30 см. Форма квітки зазвичай келиховидна. Такі сорти мають забарвлення у різні відтінки жовтого, червоного, рожевого та пурпурового. Махрові різновиди ранніх тюльпанів привертають увагу яскравим соковитим забарвленням, незвичайною формою пелюстки. Зазвичай їх висота сягає 25 см.

Для тюльпанів середнього періоду дозрівання характерне активне цвітіння, починаючи з середини квітня до травня. До цієї категорії входить близько 25% всіх існуючих різновидів рослини. Вони мають високе стебло та великі квіти, зазвичай келихоподібної або чашоподібної форми.

Пізні терміни цвітіння характерні для тюльпанів, що прикрашають садові ділянки, але багато сортів вирощують й на зріз. Мають лілієцвітні, келихоподібні бутони з квадратною основою. Їхнє фарбування варіюється в жовтих і червоних відтінках, а гібридні варіанти представлені різнобарвним оформленням.

Особливості вирощування

Для розведення тюльпанів використовуються цибулини, що формують протягом одного сезону дочірні бруньки, які самі служать якісним посадковим матеріалом.

Багато квітникарів стикаються з тим, що в період зберігання цибулини тюльпанів уражаються мікроорганізмами та гниють. Цим найчастіше страждають посадкові матеріали, куплені у садівників-любителів або у звичайних квіткових магазинах. У питаннях купівлі цибулин тюльпанів краще віддавати перевагу перевіреним компаніям, які мають гарну репутацію.

Наприклад, агрофірма Сib у своїх теплицях вирощує тюльпани на зріз, а також займається селекцією нових сортів. Весь посадковий матеріал зберігається у спеціальних приміщеннях, обладнаних необхідною технікою для підтримки оптимального мікроклімату. Перед відправкою весь товар ретельно перебирається, а до вибраних сортів додається інструкція з описом, за яким можна самостійно виростити здорові квітучі рослини.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: як обрати цибулини тюльпанів, тюльпани для присадибної ділянки
Об авторе
avatar

Реклама

Торецкий автобазар

Работа в Торецке