Детективи українською, які ви не зможете пропустити

11.09.2019
849
0

Детективний жанр — це найкомфортніший жанр для читача. Усвідомлення того, що ти потрапляєш у заплутану пригоду, повну загадок і поступово, разом із детективом розплутуєш цей клубок таємниць, сприяє подальшому захопливому читанню. А якщо ще автор підкидує одне-два кривавих убивств, загадкове зникнення або гучну аферу, а потім додає дрібку містики, читач відчуває себе у вирі цікавих подій і може відволіктися від буденних справ.

Цікаві детективи не оминули і цей рік. Багато із них очолили списки відомих видань, таких як The New York Times або Entertainment Weekly.

“Мовчазна пацієнтка”

Детектив 2019 року, який можна назвати одним із найуспішніших, вражає своїх читачів заплутаністю та загадковістю сюжету. Дебютний роман “Мовчазна пацієнтка” Алекса Майклідіса отримав схвальні відгуки від багатьох літературних критиків та письменників. Психіатрична лікарня, жінка, яка вбиває свого начебто ідеального чоловіка і психотерапевт, який хоче розгадати мотив убивства. Навіть під час допитів поліції, Алісія мовчить про своє особисте життя і взагалі не розповідає нічого (навіть пресі). Але молодий психотерапевт Тео Фабер впевнений, що зможе розв'язати язика вбивці. Чи дійсно це потрібно?

“Зникнення Стефані Мейлер”

Молодий швейцарський письменник Жоель Діккер увірвався в українську літературу своїм романом “Правда про справу Гаррі Квеберта”, яка принесла автору світову славу. Цього року ми можемо прочитати його найновішу книжку “Зникнення Стефані Мейлер”. Як і раніше, це інтелектуально виважений текст для справжніх поціновувачів жанру. Успішний капітан поліції, який хоче піти у відставку, отримує звинувачення у тому, що найперший його розкритий злочин був хибним і звинувачено невинну особу. Це, звісно, спонукає Джесса Розенберґа знову переглянути матеріали справи і тепер вже остаточно у ній розібратися.

“Земля мертвих”

Кращі детективні книги часто описують сцени жорстоких вбивств. Один із найвідоміших французьких авторів Жан-Крістоф Ґранже у своєму новому романі “Земля мертвих” не цурається таких сцен. Труп стриптизерки зв'язаний мотузкою за давнім японським мистецтвом — шибарі. Детектив, який розслідує вбивство згодом розуміє, що вбивця викликав саме його на так звану дуель і вони обоє схожі. У кожного із них своє минуле, але спільні потаємні бажання також, від реалізації яких обидва отримують насолоду.

“Запит на дружбу”

Детективи читати варто починати із класики, але і сучасні автори можуть виявитися цікавими і навіть дуже непоганими для початку. Так і Лора Маршалл із своєю книжкою “Запит на дружбу” може стати хорошим початком для ознайомлення із цим жанром. Класична історія дружби двох дівчат закінчується смертю однієї. І коли інша подорослішала, минуле починає стукати до неї у “двері”, тільки ці “двері” тепер набувають вигляду соціальної мережі. Спогади повернуть героїню до фатальної ночі, що одного разу трапилася у її житті, яка тепер може змінити майбутнє.

“Чорна жоржина”

Детективи читати українською можна уже із перевірених книжок. “Чорна жоржина” Джеймса Еллроя заснована на реальній історії про моторошне вбивство Елізабет Шорт. Понівечене та розчленоване тіло молодої дівчини, яку і охрестили “Чорною жоржиною”. За розлідування беруться двоє друзів, які ж і поплатяться за нього. Це слідство так і досі не розкрите, а сама історія згадується у багатьох інших творах.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: детектив, Детективи українською
Об авторе
avatar

Реклама

Торецкий автобазар

Недвижимость Торецка

Работа в Торецке

Реклама