Точне рільництво: що лежить у його основі?

08.07.2021
97
0

Точне рільництво схоже на зведення будівлі — спочатку потрібен фундамент, а потім на ньому можна будувати на ньому. Тож, що ж є основою автоматичних точних польових робіт? Це супутникова навігація на тракторі.

Під час покупки нового трактора й комплектації його обладнання, рекомендується замовити компоненти, які дадуть можливість у майбутньому легко дооснастити його автоматичним кермовим управлінням. На даху мають бути передбачені гнізда для кріплення компактного корпусу приймача супутникової навігації та модуля RTK, а також роз’єм для підключення кабелю. У цей пакет також входять передній датчик кута повороту кермового колеса та орбітроль з електромагнітними клапанами.

рільництво

Роз’єм ISOBUS також корисний для точного рільництва, даючи вам можливість спілкуватися з машиною, яка підтримує цю універсальну систему обміну інформацією між сільськогосподарським обладнанням. Кожна машина з підтримкою ISOBUS має блок управління, який передає інформацію на трактор, де вона показується на екрані бортового термінала. А за посиланням ви знайдете системи контролю потоку та матеріалів: https://zemlerobstvo.trimble.com/rishennya/kontrol-potoku-ta-materialiv/.

Супутниковий приймач

Супутниковий приймач можна придбати та встановити на автомобіль Valtra, оснащений навігаційною підготовкою. Від початку варто обрати найточніший сигнал RTK з похибкою плюс-мінус два сантиметри. Він працює з такою точністю завдяки коректувальному сигналу, що подається наземними станціями через мережу мобільних телефонів, тому в модуль навігаційного приймача вставляється звичайна SIM-карта. На сантиметрову точність навігації вказує розташована збоку на корпусі приймача антена.

Навігаційний пакет

Встановивши навігаційний пакет, просто активуйте його в терміналі, і ви зможете почати паралельне керування, просунутий варіант якого часто називають автоматичним кермовим управлінням. Паралельне керування може використовуватися для багатьох польових операцій і є першим базовим кроком у точному рільництві. Розширена версія дає можливість визначити межу поля або записати лінію AB.

рільництво

За допомогою трактора із супутниковою навігацією ви можете в будь-який момент зробити наступний крок і працювати з різними машинами в режимі секційного управління або змінної норми висіву. Ці системи працюють на основі положення комбінації трактор-машина в поле. Це дає змогу віддавати команди машині під час руху, щоби вона їх виконувала й тим самим працювала в рамках точного рільництва.

Передові системи

Передові системи точного рільництва дають можливість виконувати внесення добрив на основі мап, які можуть бути завантажені в термінал з USB-накопичувача або через бездротовий зв’язок. Ця мапа враховує різні потреби в поживних речовинах для різних зон поля, даючи змогу розподіляти добрива економно. Внесення добрив на основі мап, у порівнянні з фіксованими нормами, може навіть призвести до підвищення врожайності, попри менше загальне споживання добрив.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: рільництво, точне рільництво
Об авторе
avatar

Реклама

Торецкий автобазар