Умови для отримання документу походження товару за стандартом EUR.1

25.12.2021
93
0

Документом, що на законних підставах описує статус виробу, який перевезений з іншої країни та відповідає усім критеріям преференційного походження, є оформлений у спеціальних виконавчих органах сертифікат. Територіальні органи Державної митної служби України займаються саме такими питаннями.

Для того щоб сертифікат походження EUR.1 товаром був оброблений згідно з державними вимогами, необхідно заздалегідь підготуватися та зібрати пакет необхідних паперів, які подані у вигляді списку на веб-порталі Гід з державних послуг. Сервіс Гід онлайн допоможе знайти необхідну інформацію, що стосується державної послуги, та мінімізує ризик невдалої процедури через необізнаність особи у юридичній сфері.

Документи для оформлення сертифікату

Для якісного обслуговування в органах митної служби необхідно зібрати такі документи:

● заява;

● декларація перевізника, оформлена згідно з умовами у згоді;

● декларація перевізника про преференційний статус перевезення товару;

● віртуальна копія сертифікату, заповнена за вимогами угод бланка документу.

Як отримати послуги

Спочатку необхідно заповнити та подати заяву про бажання опрацювання конкретного сертифіката. Заява відправляється на обробку у відповідний підрозділ виконавчої влади – органи Державної митної служби України особисто або за підтримки законного представника. Для звернення до держустанови особа має набути такого статусу:

● юрособа;

● фізична особа;

● ФОП.

Довідка видається, якщо є необхідність у її пред'явленні у якості доказу про те, що експортний виріб є відповідним усім факторам преференційного перевезення при використанні постачання імпортного мита. Виданий відповідальною посадовою особою, документ є дійсним на законних підставах. У разі негативної відповіді митниці у проханні видачі документу, ніщо не перешкоджає другому зверненню у відповідні служби із такою самою заявою аналогічного змісту.

У заяві перевізника, що містить позов про відпуск сертифікату, необхідно обов'язково вказати номер декларації на експорт, що оформлена на чітко визначену партію товару, та дату її видачі уповноваженою особою на митній службі.

Результатом проведення процедури є отримання рішення митниці про видачу або відмову у видачі документу про підтвердження статусу експортного товару. Оформлений сертифікат можна забрати власноруч або через представника, отримати поштою.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: оформлення сертифікату, сертифікат, стандарт EUR.1
Об авторе
avatar

Реклама

Торецкий автобазар

Работа в Торецке