Президент поспілкувався з журналістами

15.03.2018
1009
0

Президент поспілкувався з журналістами

Глава держави розповів про існуючі виклики для України, реформування армії,  про процес звільнення заручників, а також про президентські та парламентські вибори.

Про виклики для України. Петро Порошенко  заявив, що ключовим викликом у 2018 році продовжує залишатися війна Росії проти України. Водночас він наголосив, що ціна агресії для РФ зростає завдяки зміцненню Збройних сил України та продовженню політики санкцій проти Москви. "Посилення її бойової спроможності залишиться моїм головним пріоритетом як Верховного головнокомандувача Збройних Сил України. Наші Збройні сили слід укріпити настільки, щоб вони були не лише обороноздатними, але й спроможними звільнити окуповані території ", - підкреслив він. Крім того, президент повідомив, що зараз пріоритетним залишається мирний, політико-дипломатичний спосіб відновлення територіальної цілісності.

Серед інших викликів глава держави також назвав соціальні, а саме - бідність, низький рівень та незадовільна якість життя переважної більшості українців. А також, "популізм та отаманщину".

Про європейську та євроатлантичну інтеграцію.  Президент повідомив про ініціативу закріпити прагнення членства України в Євросоюзі та НАТО в преамбулі Конституції. "Зараз ми обговорюємо в моїй команді пропозицію "заякорити"в Конституції європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Як показують соціальні дослідження, обидві ідеї є консолідуючими в суспільстві", - запевнив він.

Про реформування армії. Петро Порошенко привітав прийняття закону про відновлення державного суверенітету на окупованій частині Донбасу. "Цей закон набув зараз чинності. Найближчим часом, згідно його вимог, я проведу реорганізацію управління підрозділами Збройних сил на Сході", - зазначив він.

Про миротворців на Донбасі. Глава держави повідомив, що планує наполегливо домагатися розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі на прийнятних для України умовах. За його словами, йдеться не лише про розведення сторін, а й про те, що миротворці мають діяти на всій окупованій території Донбасу. "Перше, що це дасть, - Росія змушена буде вивести свої окупаційні війська", - впевнений він. 

Про Крим. Президент  пообіцяв звернутися до Конституційної комісії щодо надання АР Крим статусу кримськотатарської національної автономії. "Я звернуся до Конституційної комісії для того, щоб вона провела публічне обговорення пропозицій робочої групи, і як тільки буде знайдений остаточний варіант, як я і обіцяв, питання національно-культурної автономії, внесення змін до Конституції мною буде ініційовано перед Верховною Радою. Я дуже сподіваюся, що Верховна Рада підтримає цю пропозицію", - сказав  Петро Порошенко.

Крім того, він прокоментував пропозицію РФ щодо повернення кораблів з окупованого Криму: "Ми готові прийняти кораблі з Криму тільки разом з Кримом".

Про деолігархізацію.  Президент запевнив, що ніхто з олігархів не має на нього впливу.
"Не може державна влада боротися з кимось конкретним. Я не збираюся цього робити і не підтримаю, якщо це буде робити хтось інший, незалежно, як його звати - Коломойський, Ахметов, Фірташ, Курченко, де і ще довгий список. Я наголошую, що жоден із них уперше не має жодного впливу на позицію президента. Це і є деолігархізація", - сказав Порошенко.
Він також додав, що робить усе можливе, щоб створити умови, коли ринок визначатиме ціни, а перемагатиме той, хто матиме конкурентоздатну продукцію.

Про вибори. Керівник держави заявив, що прийме рішення про участь у президентських виборах  тоді, коли розпочнеться виборча кампанія. Водночас він повідомив, що не має наміру брати участь у парламентських виборах. Президент зазначив, що політичні партії наразі не є його порядком денним. "Найімовірніше, я не буду висуванцем політичних партій. Хоча я не виключаю, що якщо буде ухвалено відповідне рішення, то звертатися по підтримку - це вже буде інша річ", - сказав він.

Крім того, глава держави зазначив, що займатиметься змінами до виборчого законодавства.
"Я впевнений в тому, що ми маємо різко підвищити відповідальність за скупку голосів, і буду просити парламент це зробити - підвищити прозорість виборчого процесу, підвищити відповідальність за фальсифікацію виборів на дільницях. Наголошую, що це вважаю першочерговим завданням", - сказав президент.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: президент, виклики, журналісти
Об авторе
avatar

Реклама

Торецкий автобазар

Недвижимость Торецка

Работа в Торецке

Реклама