Доля ромів при окупації України у роки Другої світової війни

01.12.2013
1983
0
Український центр вивчення історії Голокосту оголошує про вихід нової книги про долю ромів на теренах окупованої України у роки Другої світової війни:

Переслідування та вбивства ромів на теренах України у часи Другої світової війни: Збірник документів, матеріалів та спогадів / Авт.-упор. Михайло Тяглий. – К.: Український центр вивчення історії Голокосту, 2013. – 208 с.; іл.

Збірник є першою в історіографії спробою привернути увагу істориків та широкого читацького загалу до проблематики, пов’язаної з нацистською політикою переслідувань та вбивств ромів (циган) на окупованих теренах України в період Другої світової війни шляхом комплексного викладення відомостей про існуюче коло невивчених питань, подання різноманітних видів джерел, що дотепер лишаються невідомими або маловивченими, а також оригінальних усноісторичних свідчень.

Видання складається з трьох розділів:
I розділ. Документація державних організацій та установ, окупаційних адміністративних органів та каральних підрозділів, органів місцевого самоврядування періоду окупації, повоєнних слідчих органів та органів правосуддя;
II розділ. Усноісторичні свідчення ромів, які пережили переслідування, а також неромських свідків.
III розділ. Роботи переможців секції «Примусова праця, переслідування та знищення ромів (циган) на теренах окупованої України під час Другої світової війни» в рамках ХІІІ щорічного конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» (Київ, травень 2013 р.).

У додатках містяться карта місць масових вбивств ромів на теренах України за часів нацистської окупації, а також діаграми масових страт ромського населення у зонах німецької окупації, створені за наявними на сьогодні джерелами.

Книга є одним з результатів дослідного та освітнього проекту, що виконувався Українським центром вивчення історії Голокосту у 2012–2013 рр. у рамках програми Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд “Взаєморозуміння і толерантність”» щодо збереження історичної пам’яті про жертв окупаційного режиму періоду Другої світової війни.

Електронний варіант книги можна завантажити тут:
http://holocaust.kiev.ua/news/roma_bookl.pdf

Для отримання паперової версії книги прохання звертатися на адресу Українського центру вивчення історії Голокосту: holocaust_studies@ukr.net

З повагою,
Український центр вивчення історії Голокосту та Ольга Руденко - голова Правління МГО "Екологія та Соціальний захист"
О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги:
Об авторе
avatar

Реклама

Торецкий автобазар

Недвижимость Торецка

Работа в Торецке

Реклама