Будівництво свого будинку: як не допустити фатальних помилок при виборі фундаменту

12.04.2021
386
0

Коли виникає бажання побудувати свій будинок, з'являються і побоювання, що будівництво затягнеться, перетвориться в недобудовану споруду або не виправдає очікувань. Тріщини у фундаменті, просідання будівлі, грибок в будинку і деформація будови - все це результат недостатньої уваги до розробки робочого проекту фундаменту, або при виборі цегли для фасаду. Тому важливо продумати всі варіанти будівництва заздалегідь і скласти кошторис.

Основні типи фундаменту


Стрічковий - підходить під стінну і панельну конструкцію. Фундамент неглибокого залягання може бути встановлений на хороші ґрунти для будівель малої поверховості. Глибокого закладення - застосовуються при великій глибині промерзання.

Стовпчастий, малозаглиблений фундамент використовують під легку каркасну несучу систему будівлі (тераси або невеликі дерев'яні будови).


Свайний - частіше використовується для підтоплюються територій.Плитний - витримує великі навантаження. Застосовують під комбіновану систему будівлі.

Коробчатий - застосуємо на ділянці зі складними грунтами. Має достатню міцність, щоб витримувати багатоповерхове будова.

Кесонна - закладається під каркасні конструкції, зручний для будівництва на рельєфному ділянці.оцінка грунт

Перед тим як вирішити який фундамент закласти, потрібно провести геологічну розвідку грунту. Для цього проводять буріння (за нормативом 4 свердловини) і роблять проби грунту. В результаті отримують уявлення про шарах грунту і глибині їх залягання. Залежно від щільності і рівномірності складу речовини, а також рівня грунтових вод і глибини промерзання, робиться вибір типу фундаменту, який буде проектуватися.

Наприклад, при наявності твердої пористої породи, рівень грунтових вод досить низький, і, здається, що це надійна основа під фундамент, але при найменшому підтоплення, грунт виявиться нестійким, і підстава просяде разом з будинком. В такому випадку варіантів вибору фундаменту трохи. Він повинен бути максимально жорстким і легким. Цим умовам відповідає коробчатий фундамент. Він складається з трьох шарів: двох армованих плит, пустотоутворювач, між якими заповнений пластинами пінополістиролу. Таким чином, конструкція буде легкою і міцною.

В іншому випадку склад грунту може бути міцним, але з включенням слабоздимистих речовини. Тоді буде доцільно здійснити виїмку ґрунту до рівня з хорошою несучою здатністю. Потім наповнити і утрамбувати засипку. Стрічковий фундамент на підставі з включеннями може дати різну просідання і, як наслідок, привести до розколу стін будинку. Кесонна фундамент з ребрами під несучими стінами буде найправильнішим рішенням. Вибір цього варіанту дозволить рівномірно розподілити навантаження на підставу.

Таким чином, при проектуванні фундаменту будівлі, необхідно враховувати характеристики грунту, кліматичні умови і навантаження, яку створюватиме будова, що зводиться на цьому фундаменті. Коли вже фундамет зведенний можна подумати про стіни та дах.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: тріщини у фундаменті, помилки при виборі фундаменту
Об авторе
avatar

Реклама

Торецкий автобазар

Недвижимость Торецка

Работа в Торецке

Реклама