Анонiмнi «пiдривники» будуть покаранi згiдно iз законом

22.02.2011
1247
0

Останнім часом почастішали випадки надходження в міліцію анонімних повідомлень про те, що в житловій будівлі, держустанові або на підприємстві нібито закладена бомба. На місце такої події терміново виїжджають усі рятувальні служби: міліція, МНС, пожежники, швидка допомога. З будівлі спішно евакуюють людей, робота закладу зупиняється. У пошуках вибухового пристрою спеціалісти - сапери, кінологи, вибухотех ніки - перевіряють будівлю і всю прилеглу територію. Проте в переважній більшості випадків інформація про замінування не підтверджується.

Не дивлячись на відсутність постраждалих, уявні підривники наносять значні матеріальні збитки спеці альним службам, а іноді і «замінованим» закладам, які обчислюються десятками тисяч гривень. Так, адміністрація торгового комплексу в м. Костянтинівка подала на затриманого міліцією «жартівника», який «замінував» супермаркет у передноворічний день,  позов у розмірі 108 тисяч гривень за вимушений простій. Підраховуються збитки, спричинені аналогічним мінуванням супермаркету в м. Артемівську, де також автор анонімного дзвінка був установлений.

Зловмисники даремно сподіваються на безкарність - професіоналізм і сучасні технічні засоби дозволяють співробітникам міліції вичислити і затримати аноніма, якому доведеться розплатитися з державою за свій «демарш», а можливо і з громадянами - за моральні збитки. Не всі знають, що загроза вибухом – серйозний злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність (стаття 259 КК України «Свідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян»). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу розміром до 17 000 гривень, а також арешту строком до 6 місяців.

ВЗГ ГУМВС України в Донецькій області.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: взрывчатка, анонимные звонки, МВД, взрывы
Об авторе
avatar