Механізм надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за наявності засобів обліку

13.09.2011
1548
0

Механізм надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, обсяг витрачання яких вимірюється засобами обліку, передбачає наступне:

1. Право на призначення субсидії визначається виходячи з вартості послуг в межах норм споживання (незалежно від того, скільки громадяни фактично споживали у попередньому періоді). А розмір субсидії розраховується виходячи з обсягів фактичного споживання послуг у попередньому пері­оді, але не більше від установлених норм. Такий механізм надання субсидій розроблено з метою ефективного використання коштів державного бюджету, що виділяються для надання субсидій населенню.

2. Розмір плати громадян за умови призначення житлової субсидії не залежить від вартості послуг, взятої для розрахунку субсидії, а визначається в залежності від доходів (15 або 10 відсотків їх середньо­місячного доходу). У повідомленні про призначення субсидії зазначається обов'язкова частка плати сім'ї в межах норм споживання, яку отримувач субсидії повинен сплачувати щомісячно. У разі, коли вартість фактично спожитої послуги менша ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, отримувачі субсидій сплачують її фактичну вартість.

3. Якщо сім'я економно споживала газ, воду, електроенергію у період отримання субсидії, при призначенні субсидії на наступний термін розмір її витрат зменшується на 2 відсотки за кожні 10 відсотків економії. Так, за 10 відсотків економії послуг обов'язковий платіж громадян зменшується з 15 до 13 відсотків сукупного доходу, за 20 відсотків економії частка плати громадянина зменшується з 15 до 11 відсотків доходу. Тобто, заощаджуючи енергоресурси, отримувачі субсидій мають можливість зменшити витрати на оплату житла до 9 відсотків, а сім'ї з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, а також сім'ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і ІІ групи - до 4 відсотків свого середньомісячного сукупного доходу.

4. Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надаються у безготівковому вигляді, тобто суми призначених субсидій перераховуються на рахунки отримувачів субсидій в організаціях, що надають послуги; їх розмір змінюється в залежності від фактичного споживання послуг.

5. При призначенні субсидії визначається її орієнтовний розмір. Остаточний розмір обраховується після закінчення терміну дії субсидії та отримання відомостей від організації, яка надає послуги, про фактичні обсяги їх споживання.

У разі, коли по закінченні терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму, меншу від суми призначеної субсидії та обов`язкової частки плати в межах норм споживання, невикористані перераховані кошти повертаються організаціями, що надають послуги, на рахунок управлінь праці та соціального захисту населення. У разі, коли по за­кі­нченні терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму більшу від суми призначеної субсидії та обов`язкової частки плати, управління праці та соціального захисту населення дораховують необхідну суму коштів на рахунки громадян в організації, що надають послуги, але не більше від встановлених норм.

Такий механізм вигідний як сім'ї, так і державі:

-        заощаджуються енергоресурси;

-        зменшується обсяг бюджетних коштів для надання субсидій;

-        сім'я зменшує свої витрати на оплату газу.


Економити вигiдно!

 Приклад розрахунку субсидії на природний газ

Сім'ї пенсіонерів Гайдуків та пенсіонерів Дмитренків мають однаковий місячний дохід – 1600 грн. (дві пенсії по 800 грн.) і проживають у будинках однакової площі – 50 кв. метрів, які опалюються природним газом за наявності лічильника. Плата за газ в межах норм становить 604 грн. Обидві сім'ї протягом опалювального періоду 2010 – 2011 років отримували житлову субсидію, сплачуючи за житлово-комунальні послуги 10 відсотків доходу – 160 гривень.Щомісячно Дмитренки будуть сплачувати за спожитий газ на 64 гривні менше за Гайдуків. Це вигідно і громадянам, і державі, оскільки заощаджується природний газ і не витрачаються зайві бюджетні кошти. Якщо зима 2011 - 2012 років буде холодною, і родина Дмитренків у якомусь із місяців витратить газу більше, ніж взято для розрахунку субсидії, у кінці опалювального періоду після звірки по фактичних показниках лічильника субсидію донарахують (в межах норм).

Л. Михайлова. 

Начальник управління праці 

та соціального захисту населення.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: субсидии, оформление субсидий, механизм предоставления субсидий
Об авторе
avatar