У порядок надання житлових субсидій внесено зміни

28.05.2018
1772
0

У порядок надання житлових субсидій внесено зміни

Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації Торецька Донецької області інформує щодо внесення змін у порядок надання житлових субсидій. 

З 1 травня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022" (далі - постанова) та внесені зміни до положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (далі - положення), яке викладено в новій редакції.

Стосовно подання нових заяви та декларації

Положенням передбачено призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви та декларації, які затверджені наказом Мінсоцполітики №604 від 03.05.2018, визначеним категоріям осіб (пункт 2 постанови): 
- особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді: за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. 
- внутрішньо переміщені особи; 
- особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
- особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків); 
- особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають;
- сім'ям, яким у попередньому періоді призначено субсидію за рішенням комісії без урахування доходів осіб із числа зареєстрованих.

Звертаємо вашу увагу на те, що з 01.05.2018 для призначення субсидії враховуються доходи членів сім'ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання (тобто також у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства). Громадянам, які мають у складі домогосподарства членів сім`ї, які не зареєстровані за місцем домогосподарства, необхідно подати нову заяву і декларацію, зазначивши в них відомості про члена сім'ї, який зареєстрований за іншою адресою. Особи, які належать до членів сім'ї, визначаються на підставі норм статті 3 Сімейного кодексу України, а саме: 
- сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
- подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно;
- дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає;
- сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

Положенням визначено випадки, коли субсидія не призначається (у тому числі на наступний період): 
- перевищення встановленої площі житлового приміщення, а саме: загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку(крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування); 
- наявність транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5 років; 
- несплата працездатними особами єдиного соціального внеску; 
- будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;
- наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Стосовно терміну, на який призначається 
субсидія

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний сезон: неопалювальний (до вересня включно) або опалювальний (до квітня включно), а на наступний період - без звернення, за виключенням окремих категорій отримувачів. 

Таким чином, призначення здійснюється двічі на рік. 
Так, з 1 травня 2018 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призначаються до вересня 2018 року включно. 

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік. 
Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії

Під час призначення субсидії у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи за III - IV квартали попереднього року (крім пенсії) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Розмір пенсії враховується за квітень. 

Важливим є те, що враховуються доходи членів сім'ї осіб із складу домогосподарства у разі, коли член сім'ї зареєстрований за іншою адресою. 

Переглянуто розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, а також для працездатних осіб, у яких відсутні доходи або доходи яких менше розміру мінімальної заробітної плати та/або які не сплачують єдиний соціальний внесок. 

Стосовно отримання інформації, необхідної для призначення субсидії

Інформація про доходи отримується від ДФС згідно з діючим раніше порядком.

Пенсійний фонд України, крім інформації про розмір пенсії і доходи осіб з фондів соціального страхування, надаватиме також інформацію про сплату особами єдиного соціального внеску.

Відповідна інформація буде отримана Державним підприємством "Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики" про всіх осіб, які отримували субсидію протягом опалювального періоду 2017-2018 років. 

Інформація про наявність у осіб автомобілів та про перетин ними державного кордону отримується від заявника і зазначається ним у декларації. 

Стосовно призначення субсидії за рішенням комісії

Субсидія призначається за рішенням комісії (у тому числі на наступний період) у наступних випадках: 
- на понаднормову площу житла (збільшену не більше ніж на 30 %) непрацюючим непрацездатним особам; 
- за наявності транспортного засобу (у тому числі у членів сім'ї), з дати випуску якого минуло менше 5 років; 
- якщо у працездатної особи відсутній дохід або її дохід менший мінімальної заробітної плати та/або вона не сплатила єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі. Таке рішення приймається виключно на підставі довідки ЛКК про тривалу хворобу особи, яка не має доходів і не може бути прийнято щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб. В обласних центрах, м. Києві та містах обласного значення таке рішення може бути прийнято лише щодо осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. При цьому контролюється сплата особами єдиного соціального внеску протягом терміну дії субсидії; 
- у разі купівлі (або іншим законним способом набув право власності) житла, земельної ділянки, товарів або оплати послуг на суму більше 50 тис. гри.; 
- за наявності заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 
- за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла; 
- за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеним особам; 
- без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих (враховуючи норми щодо розміру отриманих ними доходів та перебування за кордоном). 

Щодо повернення 
залишків невикористаних сум субсидій

Постановою передбачено повернення до державного бюджету виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій двічі на рік: після закінчення опалювального сезону та після закінчення неопалювального сезону. 

Крім того, повертатимуться до бюджету невикористані суми субсидії на оплату природного газу та електричної енергії, що використовуються не тільки для опалення. 

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

Постановою введено обов'язок для громадян, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячно сплачувати обов'язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов'язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг. 

Щодо припинення раніше призначеної житлової субсидії

Припинення надання раніше призначеної житлової субсидії здійснюється за рішенням комісії за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об'єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли: 

1)  домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість із сплати обов'язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, встановлену йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день припинення надання такої послуги (послуг); 

2) у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії; 

3)  громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 16 цього положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення, а саме:
- зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів    домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа - членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;
- зміни у складі сім'ї члена домогосподарства;
- зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
- зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
- зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об'єднання;

4) виникли обставини, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок), іншу місцевість, у разі смерті одинокої особи; 

5) під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії; 

6) виникнення обставин, зазначених в абзаці сьомому пункту 7 цього положення, а саме: житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім'ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, були за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; та/або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

7) громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання. 

Надання житлової субсидії у зазначених випадках припиняється з місяця, наступного за місяцем, в якому їх виявлено. 

Зміни до соціальних 
нормативів

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409, якими переглянуто соціальні нормативи споживання газу (4,5 м3 на 1 м2 опалювальної площі на місяць в опалювальний період) та електроенергії (30 кВт/ч на 1 м2 опалювальної площі на місяць в опалювальний період) для потреб з індивідуального опалення і відповідні коригуючи коефіцієнти, а також скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв. м. для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб. 

Передбачено, що опалювальний сезон для надання пільг особам, які використовують газ або електроенергію для індивідуального опалення, становить з 16 жовтня по 15 квітня включно (як і для призначення субсидій). 

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: Доска бесплатных объявлений Климовс, субсидія
Об авторе
avatar

Реклама

Торецкий автобазар

Недвижимость Торецка

Работа в Торецке

Реклама